با حضور امیرحسین چهلتن و دکتر هنگامه آشوری /موسیقی: گروه Red eyes band-Flamenco به سرپرستی امیرحسین حمیدی

16 شهریور 1397 ساعت 19 تا 21

رونمایی از رمان تیراندازی در باک هد نوشته ناهید کبیری

خبرگزاری ایران آرت:

آیین رونمایی رمان”تیراندازی در باک هد” تازه‌ترین اثر ناهید کبیری در حضور اهالی هنر و فرهنگ در موسسه سکو به بازگویی ارزش های ادبیات و مواجهه آن با خصوصیات امروز همراه بود.

در این مراسم، امیرحسن چهل‌تن، نویسنده و منتقد ایرانی گفت: ناهید کبیری هنرمند پرکاری است و کتاب‌های زیادی از او منتشر شده است که از این بابت به او تبریک می‌گویم.

چهلتن سپس داستان عاشقانه تیراندازی در باک هد را برای حاضران تعریف کرد، با این وجود در انتهای برنامه تعداد ۶۰ کتابی که موجود بود به فروش رسید و کتاب های بیش تری از سوی علاقه مندان به موسسه هنری سکو سفارش داده شد.

در ادامه این نشست، دکتر هنگامه آشوری نیز مقاله‌ای را که درباره این رمان نوشته بود قرائت کرد.

او در بخشی از سخنانش اشاره کرد: من متعلق به نسلی هستم که معتقد بودند جریان رمان را باید تاریخ و جریان‌های اجتماعی تعیین کند و نه روانشناسی و بحران‌های خصوصی. در این رهگذر نسل من متوجه شد که حقیقت تاریخ ممکن است حقیقت آثار ادبی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

او گفت: ادبیات قطعا باید در محدوده معینی قدم بردارد اما مساله این است که مرزهایی که افراد تعیین می‌کنند به قدری تنگ است که آزادی ادبیات را برای رسیدن به آنچه می‌تواند باشد محدود می‌کند. آنچه ادبیات را می‌سازد در درون فردیت و صدای نویسنده قابل یافتن است. شغل اول نویسنده داشتن عقیده نیست بلکه گفتن حقیقت و امتناع از همدستی در دروغ است؛ زیرا کار نویسنده فقط توصیف نیست و در بسیاری از مواقع تجویز است.